Střípky posledních dní

13.06.2012 19:21

    Vzhledem k tomu, že učivo 5. ročníku máme už takřka probráno, můžeme směle procvičovat, ale také se věnovat příjemným činnostem. Jednou z nich byl kupříkladu turnaj v přehazované mezi 5.A, 5.B a 4.A, který jsme sehráli v pátek 8.6. Vítězství ve vybíjené bylo před časem naše, ale přehazovanou trénujeme málo, proto jsme nevstupovali do turnaje s přehnanými ambicemi. Výsledek se nakonec nestal tím hlavním motorem. Zaperlili čtvrťáci, ale pěkné akce se podařily i oběma pětkám. Hrálo se s nasazením a tak to má být. Vítězem nakonec byli všichni zúčastnění.

Fotky najdete ZDE

   Včerejšek (12.6.) patřil školnímu výletu. Cílem se stala Karviná s překrásným městským parkem a zámkem. Byla jsem příjemně překvapena, jak pozorně děti sledovaly výklad průvodkyně a také kolik doplňujících otázek vznesly, což svědčí o jejich zdravé zvídavosti. Chlapci byli uchváceni místností, kde se hrávaly karetní hry a také kuřáckým salónkem, který dnes chtěli vehementně kreslit jako velký zážitek z výletu :-). Děvčata pokukovala po křišťálových lustrech a kouscích nábytku notně zlaceného. Po prohlídce mohly děti uspokojit své chutě zakoupením zmrzliny či jiných dobrot při krátkém rozchodu po místním náměstíčku.

    Druhá část výletu byla prohlídka Archeoparku v Chotěbuzi. Maličko nám zapršelo, ale naštěstí to byla jen přeháňka, takže si děti užily i dosytosti špacíru po hradbách a střílení z luku. Králem střelců z luku se stal...jak jinak..."Luky" Cieslar. A pak už šupito do autobusu a jupí domů. Myslím, že se poslední výlet zdařil a máme na co vzpomínat.

           

Další fotky ZDE

 

—————

Zpět